Serin havalarda el altında bulundurulması gerekenler

Hafta sonundan itibaren hava sıcaklıkları düşecek. Serin havalarda sizi ısıtacak, el altında bulundurmanız gereken bir liste hazırladık.

#1 Yün çorap
Evde patik ya da terlik gibi de kullanabileceğiniz örme yün çoraplar, dışarı çıkarken ise iki kat çorap giymek ayaklarınızı soğuktan önemli ölçüde koruyacaktır.

#2 Koltuk battaniyesi
Koltuklarınızın üzerinde her daim battaniye bulundurun. Bu battaniyeler serin havalarda evcil hayvanların da çok hoşuna gidiyor.

#3 Bitki çayı ve çorba
Mevsim sebzelerinden ve bakliyatlarından hazırlayacağımız çorbalşar ve bitki çayları hem içinizi ısıtacak hem de bağışıklığınızı güçlendirerek sizi hastalıklara karşı koruyacaktır.

#4 Sıcak su torbası
Regl dönemlerinde hayat kurtaran sıcak su torbaları serin havalarda üşüyen el, ayak, sırt, karın gibi bölgelerimizi hızlıca ısıtır. Sıcak su torbalarını doğrudan cildinize değdirmemeye ve uzun süre tutmamaya dikkat edin.

#5 İçlik
İçliklerin özellikle termal olanları sonbahar ve kış aylarını çok daha az üşüyerek geçirmenizi sağlar. İçliğiniz yoksa tayt ve dar üstleriniz de iş görür.

#6 Kalın nevresim takımları
Pazen ya da flanel kumaştan yapılan nevresimler sizi uykunuzda daha sıcak tutacaktır.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Banner Right Side, Ev ve Bahçe, Hayat
G20 ülkeleri emisyonları bir an önce azaltmazsa iklim değişikliği etkileri artacak

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Türkiye'nin de aralarında G20 toplantısında iklim değişikliğine karşı emisyon azaltmak için elle tutulur bir hareket planı çıkmamasına

Kapat