Sürdürülebilir Moda Platformu, ilk etkinliği ile karşınızda

Gezegene ve topluma duyarlı bir tekstil ve moda ekosisteminin oluşması amacıyla yola çıkan; bilgi, deneyim ve fikir paylaşımını hedefleyen bağımsız bir platform olan Sürdürülebilir Moda Platformu‘nun ilk etkinliği 9 Haziran Cumartesi günü Studio-X’te gerçekleşecek. 

TIKLAYIN: Türkiye’den 6 sürdürülebilir moda markası

Moda ve/veya sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yürüten, ortak noktası bu alanda olumlu bir etki yaratma motivasyonu olan kişi ve kurumlardan oluşan platform, sektördeki tüm paydaşlara ortak bir zeminde buluşma ve bilgi/fikir/deneyim paylaşımı yapma olanağı sunarak Türkiye’de sürdürülebilir moda olgusunun yaygınlaşmasını amaçlıyor.

Gerçekleştirmekte olduğu faaliyetlerle, bir açık kütüphane görevi gören SMP, sektörde sürdürülebilir moda hakkında bilgi seviyesini artırarak, bu konuda duyarlı kişilerin değişim elçisi olma konusunda somut adımlar atmalarına ve birbirinden bağımsız kişi ve kuruluşları bir araya getirerek moda ve tekstil ekosisteminde ortaklaşa bir dönüşüm ile daha iyi bir dünya yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla kuruldu.

Bu amaca yönelik herkesin katılımına açık ilk etkinliğini 9 Hazıran 2018 Cumartesi günü saat 14.00-19.00 arası Studio-X İstanbul’da gerçekleştirecek olan platformun kuruluşuna kaynaklık eden kurumve kişilerin listesi ise şöyle:
Bükra Kalaycı
Eda Çakmak-Fashion Revolution Turkey
Edipcan Yıldız-reflect
Gülin Ölçer-Zero
İrem Yanpar Coşdan-yesilyama.com
Nazlı Ödevci-Giysi Takası
Nermin Köse-Away Denim
Öykü Özgencil-INCOMPLIT
Pınar Öncel- surdurulebiliryasam.tv
Refik Çolakoğlu-fashionizer.com
Ülkü Çağlayan-Circuit İstanbul

Etkinlik hakkında

Sürdürülebilir Moda Platformu ile tanışmaya, sürdürülebilirlik ve moda kavramlarının kesişim noktalarını interaktif yöntemlerle keşfetmeye davetlisiniz!

Program:
14:00 – 14:30 Sunum – Sürdürülebilir Moda Platformu nedir?
14:30 – 15:00 Hızlı bilgi (Speed Learning) – SMP üyeleriyle soru & cevap
15:00 – 15:40 Film gösterimi & söyleşi – Sökme (Unravel)
15:40 – 16:40 Akvaryum tekniği (Fishbowl) ile interaktif tartışma
16:50 – 17:50 Giysi takası*
18:00 – 19:00 Kapanış partisi – Ek-Biç Ye-İç ikramları eşliğinde

*Giysi Takası etkinliğinde takas etmek istediğiniz maksimum 10 adet giysi/çanta/aksesuarınızı 15:00’ten itibaren Studio-X’e bekliyoruz. Giysi alımı 16:00’da sona erecektir.

Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Okluk Koyu’ndaki ‘yazlık saray’ için şimdiye kadar 50 bin ağaç kesildi

Cumhuriyet'in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için inşaatı tüm hızıyla süren Okluk Koyu’ndaki "yazlık sarayın" özel yolu için bugüne kadar...

Kapat