Tanıştıralım: İtalyan vegan erkek moda markası Brave GentleMan

Vegan lüks erkek giyim markası Brave GentleMan, sürdürülebilir bambudan yapılan ve yün içermeyen takım elbiselerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

2010 yılında etik tasarımcı, aktivist ve yazar Joshua Katcher tarafından kurulan Brave GentleMan, vegan erkeklerin yaşam tarzını yansıtan dünyanın ilk markası olma ünvanını aldı. Ürünlerinden şu anda siparişini almaya başladıkları en yeni takım elbiseleri ise yüzde 100 İtalyan frezesinden üretilmiş bambudan ve tagua somunlarından yapılmış düğmelerden oluşuyor. Brave GentleMan, siyah, mavi ve gri gibi klasik renklerin yanı sıra damalı tasarımları ile sürdürülebilir moda dünyasında trend olmaya yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Brave GentleMan’ın kurucusu Katcher, Financial Times’a “Yeni bir sanayi devriminin eşiğinde olduğumuza inanıyorum.Hayvan kökenli materyallerin kalitenin zirvesi olduğu fikri üzerine inşa edilmiş asırlık bir inanış var, ancak şimdi heyecan verici kumaş yenilikleri ve çevresel hasarı da sınırlandıran yeni bir lüks anlayışı gündeme hakim olmaya başladı.”

Katcher, markanın sadece hayvanlar ve gezegen için değil, aynı zamanda üretim sürecinde yer alan insanlara karşı da nazik olmasını sağlamayı amaçlıyor. Ayakkabılar Brezilya’da adil çalışma koşullarında üretiliyor. Çantalar, paltolar, kemerler ve diğer aksesuarlar ise New York’ta üretiliyor.

Brave GentleMan şimdiden, Benedict Cumberbatch ve  Alan Cumming gibi aktörler, 300 Pound Vegan’ın da kurucusu olan futbolcu David Carter, Vegan Ladyboss’un kurucusu ve Baleine & Bjorn Capital’in CEO’su da dahil olmak üzere, çok sayıda ünlünün dikkatini çekti. Ayrıca GQ, Forbes, Vogue ve PAPER’da da yer aldı.

Brave GentleMan’ın sürdürülebilir bambu kıyafetlerinin 2019 yılının ilkbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Sinem Uğurdağ

Istanbul’da başlayan hayat yolculuğum farklı kıtalarda yaşadığım uzun soluklu deneyimlerle birlikte tüm heyecanıyla devam ediyor. Yoga, kamp, fotoğraf, müzik festivalleri ve yemek yapmak vazgeçemediğim ve nerede olursam olayım hayatıma renk katan ilgi alanlarım. Bunların yanı sıra, doğayla ilişkimi her geçen gün daha da güçlendiriyorum; farklı coğrafyaları gözlemledikçe dünyamızın tabiatına hayranlığım artıyor. Herkesin önce kendi bedenine sonra etrafındaki canlılara karşı sorumlu olduğuna ve bunun bilincinde olan her bireyin farkındalık yaratması gerektiğine inanıyorum.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Gıda, Hayat, Moda, Sanat ve Tasarım, Vejetaryen ve Vegan
Çevre dostu etkinlik bülteni: 7-13 Ocak arasında gerçekleşecek 16 yeşil etkinlik

İstanbul seneye hızlı başladı. Bu hafta şehirde ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz tam 16 yeşil etkinlik var. Çevre dostu etkinlik rehberi yayında!

Kapat