Vejetaryenler için Govinda’yı keşfettim

Geçen gün İstiklal Caddesinde bir işim vardı, dönüşte arkadaşımla Govinda’ya girdik.

Istanbul-Govindas-Website

Türk ve Dünya mutfağından seçtikleri lakto vejetaryen ve vegan yiyecek içecek çeşitleri, taze organik ürünler ve baharatların eşsiz uyumu ile şahane keyifli bir yemek yedik. Üstelik pazartesileri de karbon emisyonunu azaltmak amaçlı “Etsiz Pazartesi Kampanyası” uyguluyorlar. Vegan ve vejeteryan tabaklarını %50 indirimli yapmışlar. Bizim ziyaretimiz de pazartesiye denk geldiği için indirimden yararlandık. Ama indirim olmasa bile fiyatları da lezzeti de tavsiye edilebilecek cinsten zaten. Karakteristik tatları seviyor, beslenmenize dikkat ediyorsanız çoğunluğu organik gıdalardan oluşan menüsü ile sağlık, denge ve huzura ev sahipliği yapan Govinda tam size göre. Haftanın her günü 11.30 ile 22.00 arası hizmet veriyorlar. Yemeklerinde kesinlikle et, yumurta, balık, mantar mevcut değil. Aynı zamanda evinizde veya ofisinizde verdiğiniz partiler için de özel catering hizmetleri mevcut. Sitelerinden menülerine ulaşabilirsiniz, bir de Etsiz Pazartesi sayfalarını okumanızı tavsiye ederim.

BUNU DA OKU:  Bitkisel beslenme kas gelişimine iyi geliyor
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Gıda, Vejetaryen ve Vegan, Yeme İçme
Lüfer Bayramı’nda buluşalım

Bundan böyle her yıl Ekim ayının 3. Cumartesi'si, İstanbul'un Lüfer Bayramı!

Kapat