Yeni yıla hafifleyerek girin: Takas

Yılbaşı geldi! Mağazalardaki indirim çılgınlığından, ellerinde onlarca poşetle dolaşan insanlardan ve evde yıllardır bulunup pek de bir işe yaramayan eşyalardan sıkılanlara şahane bir haberimiz var. Bombalara Karşı Sofralar bugün 19:00’da Galatasaray’da Giysi Dışı Takas Pazarı düzenliyor. Yeni yıla fazlalalıklarından kurtularak girmek isteyen, birinin çöpünün bir başkasının hazinesi olduğuna inanan herkes takasa davetli. Yanınızda mutlaka bir şey götürmeniz de gerekmiyor, maksat paylaşmak olsun!

Etkinliğin tanıtım metni:
Yılbaşına günler kala alışveriş gazı ciğerlerimize kadar ulaştı, mağazalar ışıklarını sonun kadar açıp ‘indirim’ etiketleri yapıştırmaya başladı, tüm ihtişama ve yeni yıl cingıllarına rağmen savaş ve üstü örtülmeye çalışılan sömürü hız kesmiyor. 2015’in son sofrasını her zamanki gibi Galatasaray Lisesi’nin önünde açıyoruz, yeni yıl hediyesi için para dökme gazına gelmiyoruz.

Bu hafta soframıza giysi dışı takas pazarı eşlik edecek; kitap, cd, elektronik, kozmetik, kilim, kutu, kırtasiye, ayakkabı, çanta, mutfak aletleri, banyo eşyası, bisiklet aksesuarı, tencere, tabak, tamir aletleri, oyuncak, süs eşyası, inşaat malzemeleri, bijuteri, diğer hayvan eşyaları, medikal ürünler, spor/kamp malzemeleri vs bize ne fazla geliyorsa ve başkasının işine yarayabileceğini düşünüyorsak GS meydanda topluyoruz, hediye ‘almak’ istiyorsak sevdiklerimize kullanabilecekleri şeyleri para harcamadan buluyoruz. Herkes davetli!

Tekrar edelim: Bu kez pazarımızda giysiye yer vermiyoruz ki diğer ihtiyaç duyulan şeylerin dönüşümü sağlansın. Bir şey getirmeden de bir şeyler almak mümkün ayrıca.

Pişirme: 16.00 İnfial; Turan Caddesi 36/A Tarlabaşı
Sofra ve Takas: 19.00 GS Lisesi önü; İstiklal Caddesi 86

İletişim: 0534 619 2849

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında metin yazarlığı ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Hayat, İyi haberler, Kent, Sanat ve Tasarım, Topluluklar
2015’in en iyi fotoğrafı olmaya aday 15 doğa fotoğrafı

2016 Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması’na katılacak fotoğraflar nefes kesiyor.

Kapat