Zeytini sevenler buluşuyor: Slow Olive 2018 14-15 Nisan’da Ayvalık’ta

Uluslararası Slow Food hareketinin iki yıllık etkinlikleri arasına bulunan ve bir zeytin etkinliği olarak uluslararası köprüler kurmayı hedefleyen Slow Olive; 2. buluşmasını 14-15 Nisan tarihlerinde Ayvalık’ta gerçekleştiriyor.

Halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek bu etkinlik Uluslararası Slow Food hareketinin himayesinde, Slow Food’un Türkiye birlikleri ile Ayvalık Belediyesi’nin işbirliğinde tertip ediliyor. Bu yıl da Bu yıl üreticisinden, uzmanlarına, gönüllerinden, şeflerine hep beraber zeytin ve zeytinlikleri korumanın önemini ve yöntemlerini konuşulacak.

Etkinlikte ikinci gün gerçekleşecek Mutluköy’de zeytinliklerin gerçekleşecek yabani ot toplama etkinliğine kayıt olmanız tavsiye ediliyor. Etkinliğin detaylarını öğrenmek ve kayıt olmak çin buraya tıklayabilirsiniz.

Bu akşam ise Slow Olive etkinliği için Ayvalık’ta bulunanlara özel bir yemek düzenlenecek. Ayna Cunda’da düzenlenecek Zeytin Aşkına temalı yemeğe katılmak için 02663272725 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için: info@fikirsahibidamaklar.org ‘a e-posta atabilir, programın tamamı için Slow Olive’in Facebook sayfasına göz atabilirsiniz: https://www.facebook.com/SlowOlive/

Etkinliğin Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/events/571333123044585/

BUNU DA OKU:  Hava kirliliği böbrek hastalıklarına da yol açıyor olabilir
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Gıda, Gıda Gündemi, Kent, Topluluklar
Yenilenebilir enerji yatırımları büyümeye devam ediyor: Apple ve Google’ın tükettiği enerji artık %100 yenilenebilir

Bir hafta içerisinde iki teknoloji devi Google ve Apple, tükettikleri enerji kadar yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji ürettiklerini açıkladı.

Kapat