Yeşilist.com Logo

İçinde baharın enerjisini barındıran 3 meyve ve sebze suyu tarifi

by / 0 Yorum / 611 Okunma / 21 Nisan 2017

Baharın da yüzünü göstermesi ile rengârenk meyve ve sebze seçenekleri artıyor. Sağlıklı bir beden için mevsiminde beslenmek yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Mevsimlik meyve ve sebzeleri tüketmenin en kolay yollarından birisi ise birbirini dengeleyecek içerikler ile hazırlanmış meyve ve sebze suları.

Taze meyve ve sebze suları besleyici maddeler ile dolu. Suyu sıkılan meyve ve sebzeler liflerinden ayrıldığında konsantre bir tat ile beraber daha yoğun bir şekilde bitkisel antioksidanların ve minerallerin kaynağına dönüşüyor. Bu yoğun ve besleyici karışım ise vücut tarafından daha kolay bir şekilde emiliyor.

Ama burada en dikkat edilmesi gereken şey meyve sularının taze olması. Kendi yaptığınız ya da juice barlardan aldığınız meyve ve sebze sularını en geç 1 saat içerisinde tüketmeniz öneriliyor. Aynı zamanda meyve ve sebzelerin birbirini dengeleyecek yiyecekler olması çok daha yararlı olacaktır.

TIKLAYIN: Doğal temizlik ile bahara taptaze bir başlangıç için 4 tüyo

Bu özelliklerin hepsini bulabileceğiniz sayılı juice barlardan birisi ise Camba Organik Juicery. Camba Organik’in içinde bulunan juice barda sadece sertifikalı organik sebze ve meyveler kullanılmakta.

Camba Organik aynı zamanda meyve ve sebze sularının içerisine herhangi bir kimyasal veya ilaç sızdırmayan ve juice’ların tadını bozmayan cam şişeleri tercih ediyor.

Mevsime özel sebze ve meyveleri tercih eden Camba Organik bizimle en çok ilgi çeken 3 meyve ve sebze suyu tarifini de paylaştı:

1. Beet Up: Pancar, Salatalık, Maydanoz, Limon, Zencefil

2. Alkalize & Chill: Elma, Salatalık, Marul, Ispanak, Nane, Limon, Zencefil

3. Fat Burner: Portakal, Greyfurt, Salatalık, Nane, Marul

Bu ve bunun gibi birbirinden sağlıklı ve taze sıkılmış meyve ve sebze sularını Camba Organik’in juice barında bulabilirsiniz.  İstanbul’da Yeniköy’de bulunan Camba Organik’te zehirden uzak, doğa ve insan dostu ürünler, doğa severler ile buluşuyor.

Camba Organik Juicery hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak internet sitelerinden ulaşabilir, Facebook sayfalarını ve Instagram sayfalarını takip edebilirsiniz.

store2

Camba Organik Sarıyer Yeniköy’de, Arpacı Ali Sokak’da,  pazartesiden cumartesiye 9:00 – 19:00 saatleri arası, pazar günleri ise 10:30 – 17:00 saatleri arasında sizi bekliyor.Yazarı Sosyal Medya Üzerinden Takip Edin!
twitter

Benzer yazılar


Önceki yazıyı okuyun:
Daha sürdürülebilir bir yaşam için aşırı kolay 14 öneri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 22 Nisan'da Dünya Gününü kutluyoruz. Dünyamızın güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere...

Kapat