Sürdürülebilirlik Üzerine: Sanat ve tasarımın sunduğu olanaklar

Krank Art Galley’de bu Cumartesi 13:00-16:00 arasında sanat ve tasarım alanında sürdürülebilirliğe dair çalışmalar üzerinden bu kavramla ilgili yaklaşımlar ve son gelişmeler irdelenecek.

Son yıllarda gezegendeki doğal kaynakların giderek azalması ve iklim değişikliğiyle birlikte daha sık duyar olduğumuz sürdürülebilirlik; temelde ekonomi büyürken çevreye zarar vermemek, doğal kaynakları bilinçsizce tüketmemek anlamına geliyor. Tasarımcılar ve sanatçılar tüm dünyada sürdürülebilirlik üzerine daha yoğun olarak düşünmeye ve üretim yapmaya başladılar. Krank’ta gerçekleşek panelde bu çalışma, yaklaşım ve gelişmeler masaya yatırılacak.

14183878_318052398545375_4998393653589501633_n

Etkinlik Küratörü: İpek Yeğinsü

Katılımcılar:
Prof. Dr. Alpay Er, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Bölüm Başkanı
Yrd. Doç.Dr. Metin Çavuş, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi
Murat Germen, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi, Sanatçı

Prof. Dr. Alpay Er, Gökçeada Çalıştayı amaçlarını ve edinimlerini aktarırken Yrd. Doç.Dr. Metin Çavuş, Gökçeada Çalıştayı filminin hazırlık sürecini ve sürdürülebilirlikle ilgili önemli belgesellere dair notları paylaşacak. Murat Germen ise Karadeniz HES projeleri ve son yıllarda yaptığı benzer çalışmalar ile beraber sürdürülebilirlikle ilgili sanatsal yaklaşımlara değinecek.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.

Yeşilist Patreon Destek Ol

Önceki yazıyı okuyun:
İsveç’teki 7 katlı Bisiklet Evi otomobilsiz bir yaşam için tasarlandı

İsveç’in Malmö şehrinde yeni yapılan bir binanın diğer apartmanlar gibi otomobiller için park alanı yok. Bunun yerine, mimarlar park alanına...

Kapat