Adem ve Köpek

Oskar Ödül Töreni yaklastıkça size kendimize yakin bulduğumuz filmler ile ilgili haberler vermeyi alışkanlık haline getirdik. İste bunlardan biri de yönetmen Minkyu Lee’ye ait olan, Adem ve Kopek. 15 dakikalık bu kısa filmde Adem Havva’yla karşılaşmadan önce Köpekle tanışıyor. Ve dostluk başlıyor.

Sevgi ve bağlılık duygularını inanılmaz bir sükunet içinde ve doğa sesleriyle veren bu filmi seyretmenizi istedim…. Benim bu seneki adayım olduğunu da söylemeliyim.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Nil Kayarlar Sarrafoğlu

1969 yılında doğdum. Aklım başıma geldiğinde ailemden sonra ilk doğayı sevdim. Taşı toprağı, çiçeği ve hatta böceği... Okudum, çalıştım ve büyük şehirlerde yaşadım. Dünya üzerinde doğanın en uzak yerlerine de gittiğim ve kaldığım zamanlar oldu, işte o zamanlarda kendimi çok iyi hissettim,. Döndüm dolaştım şimdi yine şehirdeyim. Bu sefer 4 yaşında bir oğlum var, onu doğanın içinde büyütmeye çalışıyorum, hafta sonları kaçıyoruz şehirden küçük köyümüze. Mutluyuz böyle şimdilik. Anne olduktan sonra dünyayı kurtarmak için ille de büyük kahraman olmak gerekmediğini anladım, anne olmak yetiyormuş! Atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sağlıklı beslenme gibi konulara önem veriyoruz evimizde. Payımıza düşeni ve mümkünse daha fazlasını yapmaya gönüllüyüz ailece de. Yeşilist kanalı ile sesimi duyurabildiğim için mutluyum.

Bir cevap yazın

Daha fazla Çocuk ve Bebek, Eğitim, Hayat, Sanat ve Tasarım
Dünden bugüne ARGANDE

ARGANDE, "GAP Bölgesinde Kadının Güçlendirilmesinde Yenilikler Projesi"nin bileşenlerinden biri.

Kapat