Ankara’da köpek katliamı yapıldı, sorumlular aranıyor

Dün gece geç saatlerde sosyal medya Ankara’dan gelen köpek katliamı görüntüleriyle dolup taştı.

Hayvanları Koruma, Kurtarma ve Yaşatma Derneği’nin aktardığı bilgilere göre köpekler, sokaklara zehirli et bırakan bir araç tarafından zehirlendi. Çok sayıda köpek hayatını kaybederken hayvanseverler bazı köpekleri kliniğe alarak tedavi etmeyi başardı.

Gece ilerleyen saatlere kadar çok sayıda hayvansever sokaklarda dolaşarak zehirli etleri topladı. Zehirli et dağıtan aracın plakasının belirlendiği ve sorumluların arandığı bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı’nın bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirildiğini duyurdu.

Acilen, hayvanlarla bir arada yaşamayı istemeyen, beceremeyen ya da hayvanları sevmeyen kişilere caydırıcı cezalar getiren, hayvanların yaşam haklarını koruyan ve bu haklara saygı gösteren yasal düzenlemeler talep ediyoruz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Ekoloji, Gündem, Hayvanlar, Kent
Çamaşırlarını doğa dostu yıkamak isteyenler için 5 tüyo

Çamaşır yıkarken kullandığımız deterjanlar, çamaşır makinesinin harcadığı enerji ve çamaşır kurutma alışkanlıklarımız gibi faktörler doğa için olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Oysa...

Kapat