Anneler günü için kendinizin yapabileceği ve çevre dostu 6 hediye

Her yıl olduğu gibi Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanacak. 13 Mayıs Pazar gününe denk gelen 2018 Anneler Günü için hediye arayışlarına şimdiden başlandı.

Ama sizi her durumda koşulsuz seven anneniz için tüketim çılgınlığının özel indirimlerle dolu hediyeleri değil, kendinizin yapacağı bir hediyenin veya beraber paylaşacağınız bir tecrübenin değeri daha yüksek olacak.

Bu yüzden hem anneniz hem de hayatınızdaki tüm özel kadınlar ile Pazar gününü daha tatlı geçirmeniz için hazırladığımız hediye önerilerine göz atabilirsiniz.

1. ÇEKÜL’den Anneler Günü’ne özel setler:

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Anneler Günü’ne özel olarak hazırladığı hediye setlerini internet mağazasında satışa sunuyor.

ÇEKÜL tarafından anneniz adına dikilecek 3 fidan sertifikası ile yaprak motifli özel tasarım seramik, elma, zeytin ya da çam ağacı motifli özel tasarım broş bulunuyor. ÇEKÜL’ün ürün seçkisine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Lavantalı Süt Banyosu

Annenize bir divaya özel süt banyosu hazırlamak aslında düşündüğünüzden daha basit. Yapacağınız bu karışım özellikle kuru ciltler için de oldukça yararlı.

İçindekiler:

  • Yarım bardak süt tozu
  • Yarım bardak kabartma tozu
  • Yarım bardak mısır nişastası
  • Yarım bardak epsom (İngiliz) tuzu
  • 10-20 damla istediğiniz bir esansiyel yağ

İçerikleri iyice karıştırdıktan sonra kavanozlara ayırabilirsiniz. Ne kadar kullanacağınız size bağlı ama genelde önerilen oran yarım bardak kadar.

3. WWF-Türkiye ile tehlike altında bir türü evlat edinin

WWF-Türkiye’nin kampanyası ile tehlike altında olan bir türü evlat edinerek hem bir yavrunun doğal ortamında yolunu kaybetmeden annesiyle birlikte güvenle ve özgürce yaşamasını sağlayabilir, hem de yolunuzu aydınlatan annenize unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz.

WWF-Türkiye’nin evlat edinme kampanyası 9 türü kapsıyor: Deniz kaplumbağası, panda, yunus, turna, kutup ayısı, kaplan, orfoz, saz kedisi ve orangutan. Hayranlık uyandıran bu canlılar tehlike altında ve nesillerinin devamı #BirlikteMümkün

BUNU DA OKU:  Durban Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Toplantıları’ndan gözlemler-3

WWF-Türkiye’nin kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

4. Annenize özel sukulent saksı

Çiçek ve bitkisever bir anneniz varsa kolayca hazırlayabileceğiniz ve bir çok seçeneğiniz olan sukulent saksıyı tercih edebilirsiniz.

Sukulentleri ve saksınızı seçtikten sonra, saksının altını çakıl taşları ile doldurup, üstünü toprakla doldurun.

Daha sonra ise sukulentleri istediğiniz şekilde dizin. Sukulent bakımı hakkında ise bu içeriğimize bir göz atabilirsiniz.

5. Doğa sevgisini geleceğe taşıyın

TEMA Vakfının eğitim kampanyasına Anneler günü için katkıda bulunabilirsiniz. TEMA Vakfı’na buradan anneniz adına bağış yapıp çocukların doğa eğitimi almasına katkıda bulunarak, doğa sevgisini geleceğe taşımaya yardımcı olabilirsiniz.

6. Doğayı evinize taşıyan paspas

Anneniz için doğanın bir parçasını evinize taşımanız mümkün. Deniz veya göl kenarından topladığınız taşları kaymaz bir paspasın üstüne yerleştirerek, annenizin ayaklarına doğayı getirin.

Bunun için gerekli şeyler: Suyun birikmesini engelleyen açıkhava paspası, sızdırmaz silikon, plastik mobilya örtüsü ya da eski duş perdesi ve taşlar. Paspasın düz olması sizin yararınıza olacak, çünkü buraya taşları silikon ile yapıştıracağız.

Malzemelerden örtüyü veya eski duş perdesini yerleri korumak için kullanacağız. Diğer malzemeler ise basit gözükse de bu proje birazcık yapboz severler için. Bu yüzden ilk önce en büyük taşlardan ve köşelerden başlayarak taşların teker teker yerleştiğinden emin olun ve bundan sonra yapıştırın.

Taşları yapıştırdıktan sonra 24 saat bekletip bir iki de deney yapıp, o şekilde kullanmanız daha güvenli olacaktır.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Görkem Gömeç

Boğaziçi Üniversitesi ve SUNY Binghamton'da Küresel ve Uluslararası İlişkilerden sonra İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Sürdürülebilirlik üzerine master yaptı. Teknoloji, kitlesel değişim ve akıllı politikalar ile çözümler bulabileceğimize inanıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Hayat, Hediye, Kendin yap
Kulaklıklar ve yüksek ses kulağınıza düşündüğünüzden daha çok zarar veriyor

Özellikle toplu taşıma araçlarında neredeyse herkesin kulağında kulaklıkları görmek mümkün. Ama bazen saatler süren bu yolculuklarda özellikle yüksek sesle müzik...

Kapat