Aromaterapinin altı faydasını uygulayarak öğrenin

Kokulu bitkilerden elde edilen esansiyel yağları kullanarak, fiziksel ve duygusal olarak iyi hissedebileceğinizi biliyor musunuz?

Doğanın içinden esansları kullanan aromaterapinin bugün bitkisel özlerin beden ve zihin sağlığını iyileştiren bir bilim ve sanat pratiği olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için aromaterapinin 6 faydasını derledik. Stresli zamanlarınızda, doğaya dönmek istediğinizde aromaterapideki bitki özleri size şifa veriyor.

Kendinizi iyi hissetmediğinizde hemen ilaca sarılmak yerine, saf bitkilerin sunduğu faydaları değerlendirerek kendi kendinizi şifalandırabilirsiniz. Aromaterapi, günlük hayatta karşılaşılan; stres ve yorgunlukla ilgili şikayetler, uyku problemleri, burun tıkanıklığı, baş ağrıları, migren, cilt problemleri (egzama, akne vs), eklem ağrıları ve kış hastalıkları gibi birçok soruna çözüm sunar.
arwmatotherapeia2
1. Stresi azaltıyor
Yapılan çalışmalar, aromaterapi seanslarına katılanların, katılmayanlara göre daha az endişeli hissettiğini ortaya çıkarıyor. Aromaterapide kullanılan bitki özleri içinde stres için en çok şu özlere başvuruluyor: limon yağı, lavanta, bergamot, ve nane. Aynı zamanda cilt bakımı içinde oldukça başvurulan limonun konsantrasyon sağlayıcı, odaklanmayı kolaylaştıran bir özelliğinin de olduğunu biliyor muydunuz?

2. Depresyona karşı
Aromaterapide kullanılan papatya, nane, lavanta ve yasemin özü depresyonda en etkili bitki özleriolup, bilhassa depresyon için tamamlayıcı tedavi olarak kullanıldığını söylemeden geçmeyelim..

3. Hafızaya olumlu etkisi var
İleri yaşlar için endişe uyandıran konulardan biri de hafıza. Bu problemlere alternatif bir tedavi olan aromaterapi de her yaş için hafıza kapasitesini güçlendirmekte faydalı. Adaçayı yağı ise hafıza için en çok kullanılan özlerden.

aroma

4. Sindirim sorunlarına iyi geliyor
Kabızlığı ve sindirim güçlüğünü hafifletir. Metabolizmayı hızlandırarak bağırsakların sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olur. Limon ve portakal yağlarının yanı sıra, dereotu, rezene, papatya ve lavanta da bu işlemde kullanılır.

5. Dinmeyen baş ağrıları için
Daha az stresli bir yaşam elbette daha az baş ağrısı demek. Baş ağrıları ile başa çıkan en bilinen bitkilerin başında, okaliptüs, nane, sandal ağacı, biberiye geliyor.

BUNU DA OKU:  Yeni başlayacaklar için 8 detoks önerisi

6. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor
Yorgunluk ve halsizliğe karşı en çok kullanılan tedavilerden biri de yine aromaterapi oluyor. Vücudunmantar önleyici ve anti-bakteriyel olma özelliğini tetikleyen aromaterapi için okaliptüs, nane ve limon özleri sık sık kullanılıyor.

2222233333344444

Aromaterapi ile Sağlıklı ve Mutlu Yaşam – 19 Eylül Cumartesi

Eğer siz de bitkilerin şifalı gücünü keşfetmek isterseniz ve aromaterapiye merakınız varsa sizleri 19 Eylül Cumartesi günü ‘Aromaterapi ile Sağlıklı ve Mutlu Yaşam’ atölyesine davet ediyoruz.

Aromaterapi dünyasına her ne kadar uzun bir yolculuk olsa da, 19 Eylül’de Şapka’da gerçekleşecek Aromaterapi ile Sağlıklı ve Mutlu Yaşam Semineri ile bu yoldaki temel bilgileri öğrenebilir ve küçük uygulamaları kendiniz yapabilir duruma gelebilirsiniz.

Atölye İçeriği:

11.00-12.00
Aromaterapi nedir?
Aromaterapi ne zamandır uygulanıyor?
Aromaterapi hangi alanlarda kullanılır?
Aromaterapinin faydaları nelerdir?
Aromaterapide nelere dikkat etmek gerekir?

12.00-12.15 Ara

12.15-13.00
Temel yağların anlatımı (kullanım ve faydaları)
Esansiyel Yağlardan: lavanta, tea tree, nane, limon, okaliptüs, biberiye, ölmezçiçek
Sabit yağlardan: tatlı badem, kayısı çekirdeği, argan, jojoba, kuşburnu, aynısafa, sarı kantaron

13.00-13.30
Aromaterapi karışım uygulaması
Soru ve cevap

Eğitmen Fatma Özgün Apaydın
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 93 yılında mezun oldu.Sonrasında University of Delaware’de MBA yaptı. 10 yıl boyunca Microsoft Türkiye’de, en son Grup Satış Direktörü olarak çalıştı.

İkinci çocuğuna hamileyken kariyerine iki yıl ara verdi. Sonrasında Basım ve Ambalaj Sanayinde faaliyet gösteren Huber Group’da Yönetim Danışmanı olarak görev almaya başladı. 8 yıldır bu görevi sürdürüyor.

Kişisel ilgisi nedeniyle organik ürünler ve aromaterapi ile tanıştı. Her iki alana da olan inancı ve sevgisi nedeniyle, bu ürünleri en iyi şekilde temsil eden Florame markasını Türkiye’ye getirmeye karar verdi.Florame Türkiye Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olarak çalışmaya devam ediyor.

BUNU DA OKU:  Etekle bisiklet sürmenin püf noktası

Hedefleri arasında, Türkiye’de aromaterapinin daha çok bilinmesi ve uygulanması ile organik ürünlerin daha çok tercih edilmesi yer alıyor.

Etkinliğin Facebook sayfası için buraya.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için info@sapkadanismanlık.com adresine sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

İletişim bilgileri:
Şapka Koçluk Eğitim Danışmanlık
Şehit Erdoğan İban Sok. No:31
Akatlar Beşiktaş İSTANBUL

Not: Atölyeye katılmanız için randevu almanız gerekmektedir.
0212 351 33 55 – 0531 377 77 52

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Etkinlikler, Hayat, Kent, Kişisel Bakım
Şehir bahçeciliğinin yükselişi: Plant This Movie

2011 yılında kitle fonlaması sayesinde çekilebilen bu belgesel de Küba’dan, Amerika’ya, Hindistan’dan, Peru’ya farklı ülkelerde tarım anlayışını gözler önüne serecek.

Kapat