ATÖLYE’de türetim ekonomisi tartışılacak

Sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici”lerle bu tür ürün ve hizmetlerden yararlanmayı tercih eden “türetici”leri buluşturan Good4Trust.org, disiplinlerötesi inovasyon platformu ATÖLYE ve Türetim Ekonomisi Derneği işbirliğiyle, 8 Ekim Salı günü “Türetim Ekonomisine Doğru: Döngüsel Sosyal Girişimler” paneli düzenliyor.

Yeni bir ekonomik sistem öneren Good4Trust.org, ATÖLYE ve Türetim Ekonomisi Derneği iş birliğiyle düzenlenen bu panelde akademi, sivil toplum ve özel sektörden örneklerle türetim ekonomisi kavramını ele alacak. Dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan iklim değişikliği ve biyoçeşitlilik krizine karşı atılacak iyileştirici adımların tartışılacağı buluşmada katılımcılar döngüsel ekonomi ve sosyal girişimler aracılığıyla ekonominin ekoloji ile nasıl bir araya getirileceği sorusuna cevap arayacak.

Good4Trust.org kurucusu Dr. Uygar Özesmi’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde konuşmacılar sürdürülebilir, ekolojik ve sosyal dışsallaştırmaların olmadığı bir tedarik ağı olan “döngüsel ekonomi” üzerine ilgili alanlardan vaka örnekleri getirecek. Sosyal girişimlerin döngüsel ekonomi eksenindeki konumunu tartışacak olan etkinlikte, “tüketim” yerine “türetim” kelimesinin gündelik hayatta nasıl yer bulduğunun yanı sıra iklim ve biyoçeşitlilik krizlerine yönelik iyileştirici adımlar tartışılacak.

ATÖLYE’de gerçekleşecek etkinlik herkesin katılımına açık.

Etkinliğe katılmak için Eventbrite internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlik Programı

19:00 – 20:30 Panel

Moderatör

Dr. Uygar Özesmi

Konuşmacılar

Elif Atmaca, Toyi

Gözde Karatekin, Atölye Ren

Gözde Şekercioğlu, Önemsiyoruz

Dr. Ümit Şahin, Sabancı Üniversitesi

Zeynep Bilgi, Buluş Demircan, Good4Trust, TEDÜ


Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Etkinlikler, Kent, Topluluklar
İstanbul’da sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz 6 bahçeli mekân

Akşamları havanın serinlemeye başladığı, okulların açıldığı, tatilcilerin şehre döndüğü ve şehir kültür sanat etkinliklerinin hız kazandığı yılın en güzel zamanlarından...

Kapat