Bombalara Karşı Sofralar’dan Haziran ayı boyunca ezber bozacak etkinlikler

Her çarşamba İstiklal Caddesi’nde yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir market ve manavların ayırdığı gıda artıklarını kullanarak sofra kuran Bombalara Karşı Sofralar topluluğu, Haziran boyunca tüketim kültürüne alternatif üretim ve deneyimleri paylaşacakları atölyeler yapılacağını duyurdu.

Bombalara Karşı Sofralar, kendine kendimize yettikten sonra ikinci adımımızın paylaşmak olması için 8 Haziran’da permakültürün ipuçlarını paylaşacak.

8 Haziran (bugün) saat 15:30‘de Cihangir Roma Bostanı’nda buluşulacak etkinlik için daha fazla bilgiyeburadan ulaşabilir, etkinlikten sonra ise Ramazan dolayısı ile 20:45’de kurulacak Yeryüzü Sofralarına yapılacak pişirime katılabilirsiniz.

Bombalara Karşı Sofralar bu haftadan sonra Haziran ayı içerisinde 3 ayrı etkinlik daha düzenleyecek. Her biri farklı bir konuda olacak etkinliklerin ilki, 15 Haziran‘da insan kusurlarından ötürü engelli kalan sokak hayvanlarına nasıl yürüteç üretebileceğini anlatıcak.

İkinci etkinlik, LGBTİ Onur Haftası’na denk gelen 22 Haziran‘da düzenlenecek ve aşk ilişkilerindeki tahakküme karşı alternatif ilişki biçimlerini tartışacak bir forum şeklinde olacak.

29 Haziran’daki 3. etkinlikte ise bilenlerin bilmeyenlere bisiklete binmeye öğreteceği İstanbul’da ulaşım aracı olarak bisikleti teşvik eden bir etkinlik düzenlenecek. Bombalara Karşı Sofraların etkinliklerini Facebook ve Tumblr sayfalarından takip edip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

324354(1)

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Etkinlikler, Kent, Topluluklar
Sağlıklı olmanın kendinize uygun olan halini keşfedin: MindBody Festivali

Her gün spor salonuna gitmek ve beslenmemizi değiştirmek sağlıklı bir toplum kurmamız için başlı başına yeterli mi?

Kapat