Doğa için şeffaf, yapıcı ve samimi kahvaltı

Meclis gündeminde üst sıralardaki yerini koruyan Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Yasa Tasarısı’nın durumu ciddiyetini koruyor. Daha doğrusu durum da ciddiyetini koruyor, bizim de Yeşilist olarak bir parçası olduğumuz Tabiat Kanunu İzleme Girişimi’nin uyarı ve sorularına karşı takınılan sessiz tavır da. Girişimin bileşenlerine hakim uzman bir ekip ise Tabiat Kanunu İzleme Girişimi’ni temsilen vekilleri şeffaf, yaıcı ve samimi bir kahvaltıya davet ediyor. Biz doğada kahvaltı etmeye devam edebilelim diye…

Basına açık olarak gerçekleştirilecek müzakere yarın sabah (13 Mart 2013) 09:30’da Ankara Dedeman Otel‘de gerçekleştirilecek. Bu kahvaltı, kimlerin katılacağı ve neler konuşulacağı çok önemli.

Belki onuncu kez, yeniden söylüyoruz: Yasa tasarısı bu haliyle kabul edildiği takdirde zaten yalnızca %4’ü koruma altında olan doğal yaşam alanlarımızın varlığı büyük tehlike altına girecek. Bireyler, dernekler ya da sivil inisiyatifler ormanlar üzerindeki söz haklarını tamamen kaybedecekler.

Bırakın binlerce canlıya ev sahipliği yapan, bu toprakların akciğeri olarak adlandırdığımız ormanları; güzel havalarda yürüyüş yaptığınız parklar ve bahçeler bile tehlike altına girecek.

Durum bu denli ciddiyken siz okuyucularımızdan birkaç ciddi ricamız olacak: İmza kampanyasına katıldığınızı varsayarak; bugün öğle ve akşam yemeklerinde aynı masayı paylaştıüınız sevdiklerinize bu durumdan ve ciddiyetinden bahsetmenizi, ardından da takipte kalmanızı istiyeceğiz. Tasarının genel hali ve kabul edilmesi durumunda başımıza örülecek çorapları buradan ve buradan okuyabilirsiniz.

Yeşilist ekibi adına katılım, ilgi ve özeniniz adına teşekkür ederim.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Etkinlikler, Kent, Topluluklar, Yeşil alanlar
Dünyanın en büyük küresel çevre hareketi olan Dünya Saati’ne (Earth Hour) destek olmak ister misiniz?

23 Mart 2013'te 7.'si gerçekleşecek Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına siz de destek olun !

Kapat