Doğa kadın kurtarıcılarını arıyor!

KızBaşına platformunun “Doğa Kadın Kurtarıcılarını Arıyor” sloganıyla başlattığı yarışmaya katılarak küresel iklim değişikliği, su tasarrufu ve çevre sorunları konularına dikkat çeken yaratıcı içeriğini kampanya halini getirebilir ve doğanın çağrısına kulak vererek kurtarıcısı olabilirsin!

Kadına karşı nefret söylemi ve şiddeti durdurmayı hedefleyen KızBaşına platformu, British Council Turkey öncülüğünde küresel iklim değişikliği konusuna dikkat çekerek bilinç yükseltmeyi amaçlayarak doğa sorunlarına çözüm yaratacak kadın liderleri arıyor.

Dünyada ve ülkemizde küresel iklim değişikliğinin doğaya ve insana olan etkileri; yangın, sel, kuraklık gibi ekolojik felaketler ile artık geri dönülemez bir noktaya gelmiştir. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres’in belirttiği gibi iklim değişikliği sorununu çözmede kadın etkisinin en önemli faktör olduğuna inanılmaktadır.

KızBaşına platformu bu amaçla “küresel iklim değişikliği, su tasarrufu ve çevre sorunları” konularında içerik oluşturarak yarışmaya katılacak 18-35 yaş aralığında kadınlar veya en fazla dört kişiden oluşan ekipleri arıyor. Başvuruların ekip olarak yapılması hâlinde, ekiplerin %50’sinin ve ekip liderinin kadın olması gerekiyor.

Başvurular arasından alanında uzman jüriler tarafından seçilecek 8 ekibe/yarışmacıya grafik tasarım, workshop ve tanıtım destekleri sağlanacak ve ekipler aldıkları destekler ile fikirlerini kampanya haline getirerek reklam panosu tasarımı, sosyal medya postu veya kısa animasyon oluşturacak.

Oluşturulan içeriklerin KızBaşına Instagram hesabında paylaşılmasının ardından en çok etkileşim alanlara göre kazananlar belirlenecek ve birinci olan ekibin/kişinin içeriği, kazanacağı ödülün yanı sıra, Ankara Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Ankara halkı ile buluşacaktır!

Detaylı bilgi ve başvuru formu:  http://bit.ly/DogaKadınKurtarıcılarınıArıyor

Son başvuru tarihi: 24 Şubat 2021

1.’lik ödülü: 3000₺

2.’lik ödülü: 1500₺

3.’lük ödülü: 500₺

Sen de KızBaşına desteğiyle iklim krizine dikkat çekerek doğanın çağrısına kulak ver, kurtarıcısı ol!

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Etkinlikler, Gündem
Türkiye’de günde 13 kişi hava kirliliğinden ölüyor

University College London ve diğer üniversitelerden bir grup bilim insanı çığır açan bir araştırma ile fosil yakıt kullanımından kaynaklanan hava...

Kapat