Gelecek nasıl beslenecek?

Yerel üreticileri tüketicilerle aracısız buluşturan tanıtım ve dijitalleşme platformu Komsubostan.com, 59 şehirden 390 üreticisi ile topluma fayda sağlayan sosyal bir girişimdir. Üretici odaklı yenilikçi iş fikri ile pazar yeri kurgusundan ayrışan Komsubostan.com, Vogue, Akşam ve Hurriyet Daily News gibi önemli mecralarda yer alarak on binlerce tüketiciye ulaştı.

Komsubostan.com, yerel üreticileri tüketicilerle aracısız buluşturmanın ötesinde topluma değer katabilecek uzun soluklu bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, iklim değişikliği konusunda British Council’in de desteğini alarak oluşturulan ücretsiz etkinliklerle katılımcıları, alanında uzman konuşmacılarla bir araya getiriyor. Komsubostan.com, sürdürülebilir bir geleceğin tesisi için kendini sorumlu hisseden herkesi 20 – 28 şubat arasında gerçekleşecek interaktif etkinliklere bekliyor.

Tamamı ücretsiz olacak etkinlikler, Superpeer üzerinden gerçekleşecek olup herkese açıktır. Etkinlik kaydı için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

https://superpeer.com/komsubostan

Program Takvimi:

Merve Boz’un moderatörlüğünde,

  • 20 Şubat 19:30 Mert Fırat (Oyuncu-UNDP İyi Niyet Elçisi) – Elvan Odabaşı (Diyetisyen-Yazar)  / “Gelecek Nasıl Beslenecek : Topraktan, Havadan, Sudan”
  • 21 Şubat 18:00 Prof. Dr. Yusuf Demir (Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi) / “İklim Değişikliği ve Kuraklık”
  • 21 Şubat 18:45 Dr. Figen Ar (Afşar Balam Kadın Kooperatifi) / “Sürdürülebilir Kooperatifçilik”
  • 27 Şubat 18:00 Prof. Dr. Okşan Bayülgen (University of Connecticut) / “İklim Değişikliği ve Enerji Politikaları”
  • 28 Şubat 18:00 Prof. Dr.Emma Stephens (Biyoekonomist, AAFC, Kanada) / “Küresel Gıda Güvenliği”

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Gıda, Gıda Gündemi, Sağlık
Karbondioksitten üretilmiş hamburger yer misiniz?

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk'ın en yeni karbon yakalama ve saklama tekniklerine 100 milyon ödül vereceğini yazmıştık. İklim değişikliğiyle mücadelede önemli

Kapat