Dostlar Hasankeyf’te buluşuyor…

Gelin dostlar, Hasankeyf’e gelin!

26-29 Mayıs 2012`de Hasankeyf’te buluşuyoruz.

Dicle suları boyunca yürüyelim, kanyonlarda koşup kuşların ötüşlerını dinleyelim. Salihiyye Bahçeleri’ni gezer, türbeleri ziyaret ederiz. Mağara camilerinde, kiliselerinde Hasankeyf’in canı sağ olsun diye dua ederiz.

Hasankeyfliler ile Hasankeyf dostları arasında bol sohbet, bol muhabbet, hikaye, şiir ve müzik paylaşarak hüsn-ü keyf yaşayalım. Hasankeyf’in mirasını kutlayıp değerini hissedelim.

26-28 Mayıs 2012`de dedelerin, ninelerin izini sürüyoruz. Hasankeyf Kalesi’nden başlayıp Aşağı Şehri gezerek Bizanslı, Artuklu, Eyyübi, Akkoyunlu ve Osmanlı mimari tarihini takip ederiz. Huzurlu yamaçlar arasında kuşları gözlemler, mağaralarda serin havanın tadını çıkarıp, markette, çay evlerinde tavla oynarız.

Sadece geçmişi değil, Hasankeyf’in geleceğini de konuşalım. Ümitlerimizi ve korkularımızı, isteklerimizi ve kaygılarımızı paylaşalım. Hasankeyf’te yaşanan tarihi nasıl koruyabileceğimize, bugün bizlere emanet edilen mirası torunlarımıza nasıl ulaştırabileceğimize dair konuşalım, düşüncelerimizi hayata geçirelim . . .

hasan2

Siz dostlar, Hasankeyf’e gelerek büyük bir katkıda bulunursunuz. Her zamanki gibi Hasankeyf herhangi bir tehditle karşılaşınca dostlar ile evliyalar birlikte Hısn Kayfa’ya yardımcı olmak üzere buralara yola koyulurlar.

Gelin, dostlar, hepbirlikte olalım.Bir dost yanındayken cesaret çoğalır ve güvende hissedilir; sohbette gerek gülelim gerek ağlayalım, rahatlayalım. Gecmişte yaşanılanları yad edip, yarınlar için olası güzel adımları gözden geçirelim. Hasankeyf’in yaşayan mirasını oluşturan çevresini ve halkını nasıl koruyabileceğimizi düşünelim.

26-27 Mayıs, Hasankeyf’te keşif, koşu, oyun, sohbet

28-29 Mayıs, Hasankeyf’ten köylerine doğru yürüyüş

Konaklama: Hasankeyf Has Bahçe (en süite odalar var, çadır için yer ver) ve dostların evlerinde

İletişim: hisnkayfa@gmail.com

Fırat Argun: 0530 929 15 27, hasankeyf_hasbahce@hotmail.com

Emin Bulut: 0533 545 37 50

Ömer Güzel: 0533 397 36 57

John Crofoot: 0539 304 49 44

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Ekoturizm, Etkinlikler, Kent
Simran Sethi’yle keyifli bir sohbet

"Çevre açısından etkili kadın"la tanışın.

Kapat