Eski varillerden sokak hayvanları için yuvalar yapan Kutay Durmuş’la tanışın

Ankara Petrol Ofisi Genel Müdürü Kutay Durmuş, işi gereği her gün gördüğü ve kullanıldıktan sonra hurdacılara satılan boş yağ fıçılarından sokak hayvanları için yuvalar üretiyor. Bu yuvalara da fıçı yuva adını vermiş. Durmuş, bu yuvaların çoğalması için hayvanseverlerin duyuru bekliyor.

Pazarlamasyon’da çıkan habere göre yuvaların içerisindeki ahşap akşam bile fıçıların taşımasında kullanılan paletlerden yapılıyor. Böylece hem sokak hayvanları sıcak yuvalarda uyuma imkânı buluyor hem de atıklar değerleniyor. Durmuş’un projesi ile ilgili sözleri şöyle:

“Hayvanlara yapılanları hepimiz görüyoruz. Üzülmekten fazlasını yapabileceğimi düşündüm ve bu konu üzerine kafa yormaya başladım. İşim gereği bayilere gidip gelirken gördüğüm boş yağ fıçıları dikkatimi çekti, hurdacılara satılan bu fıçıların değerlendirilebileceğini düşündüm.”

Siz de bu projenin hak ettiği değeri görmesi için haberi sevdiklerinizle paylaşın ve buradan Kutay Bey’le iletişime geçin.

BUNU DA OKU:  Sıcak-soğuk yastığınızı kendiniz yapın
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Ekoloji, Geri Dönüşüm, Hayvanlar, Kendin yap, Mobilya
Tatlı çikolatanın acı çevresel etkileri

Çikolata birçoğumuzun hayatından çıkaramayacağı bir yiyecek. Diyet yaptığımız zaman bile ayrıcalık tanıyıp menülerimize az miktarda da olsa yerleştirdiğimiz bir besin. ...

Kapat