Kadıköy Belediyesi’nin ücretsiz ekoloji eğitimleri başladı

Kadıköy Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Ekolojik Yaşam Merkezi’nde her yaştan insana hitap eden ekoloji eğitimleri verilmeye başladı. Eğitimlere merkezin internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak katılmak mümkün.

TIKLAYIN: Kadıköy Belediyesi’nin takdire şayan 6 uygulaması

Eğitim Mahallesi Hakkı Bey Sokak’ta bulunan 520 metre karelik alanın Kemal Sunal Parkı, Ekolojik Yaşam Merkezi ve kompost eğitim binasına dönüştürülmesinin ardından merkezde eğitimler verilmeye başladı. Ekolojik Yaşam Merkezi’nde başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın ilgisini çekecek başlıklarda ücretsiz eğitimler veriliyor.

Merkezin açılışını yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu şöyle konuşmuştu: “Bundan yüz sene önce hava, deniz, su konusunda sorun yaşanmayan ve çevremizdeki bütün canlıların hayatlarını rahatlıkla devam ettirdiği bir dönemden şu anda türlerin risk altında olduğu bir dönemi yaşıyoruz.  Kimyasallardan kaynaklı gıdalar artık sağlıksız bir hale geldi ve bundan dolayı hastalıklar giderek çoğalıyor. Örneğin Marmara Denizi’nde yaklaşık 180 çeşit balık çeşidi varken şu an 8 – 10 çeşide düştü. Tüm bunlarla ilgili olarak dünya çok konuşuyor. Ama Türkiye’de bu konuya ilişkin tartışmalar yüzeysel kalıyor. Yaşamımız için temiz toprağa, temiz suya, temiz havaya ihtiyacımız var. Tüm bunları birlikte el ele verirsek çok rahat hayata geçirebiliriz. Artık hem değişim zamanı, hem yenileşme zamanı, güçlü, sağlıklı bir çevre için ileriye adım atma zamanı. Hepimizin çevre konusunda daha dikkatli, üretken, kolektif çalışacağına eminim”.

Ekolojik  Yaşam Merkezi’nde katılabileceğiniz eğitimlerden bazıları şöyle:

Ekolojik Mahalle Atölyesi
Ahşap Oyuncak Atölyesi
Doğal Malzemelerle Temizlik
Arka Bahçe Etkinlikleri
Bahçecilik Eğitimi
Permakültüre Giriş
Ekoloji Kitaplığı: Okuma ve Söyleşi
Alternatif Eğitim
Doğal Annelik
Vegan Akademi
Narlı Yiyecek ve İçecek Atölyesi

Tüm eğitimleri incelemek ve başvuru formunu doldurmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

BUNU DA OKU:  Şehrin göbeğinde kolektif tarım: Fenerbahçe Topluluk Bahçesi

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Doğal Kaynaklar, Eğitim, Ekoloji, Etkinlikler, Ev ve Bahçe, Geri Dönüşüm, Gündem, Hayat, İklim Değişikliği, Kent, Kişisel Bakım, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Sanat ve Tasarım, Topluluklar, Yeşil alanlar
Donald Trump: Aşırı zeki olduğum için iklim değişikliğine inanmıyorum

Kendi yönetiminin yayınladığı iklim değişikliği raporunu reddeden Donald Trump, tepkisinin gerekçesi olarak aşırı zeki olmasını gösterdi. 

Kapat