Kadıköy’ün kendi ekşi mayalı ekmeğini yapan 12 adresi

Kadıköy’ün atalık tohumlardan ekşi mayalı ekmek yapan mis kokulu fırınlarını ve kafelerini listeledik. Çoğunun fırınından çıkan ürünler günlük olarak değiştiğinden duyuru yaptıkları internet sitelerini ve instagram hesaplarını da ekledik.

Afiyet olsun!

#1 Eppek

Kızıltoprak’taki ekşi maya ekmek dükkânı Eppek‘te çeşit çeşit ekşi mayalı ekmeklerin yanında turşular, ekşi mayalı simit, yumurta, fındık ezmesi, sirke gibi farklı ürünler de bulmak mümkün.

Eppek’in instagram hesabından Anadolu buğdayları, ekmek yapımı ve unlar gibi birçok konuda bilgi de alabilirsiniz.

Eppek’in teslimat topluluğuna katılarak ya da Good4Trust üzerinden sipariş vermek de mümkün. Diğer sipariş seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

#2 Fasit Daire

Moda’daki Barış Manço evinin hemen yanında bulunan Fasit Daire’de açık olduğu her gün farklı lezzetler çıkıyor fırından. Kuru domatesli ve kekikli, zeytinli, üzüm ve cevizli ekmekler; ekşi mayalı peynirli kek ve açmalar, brownie ve krakerler… Tarifler ve günün ekmekleri için instagram hesabını takip edebilirsiniz.

#3 Côté Boulangerie

Acıbadem’deki Côté Boulangerie’de de ekşi mayalı 13 farklı çeşit ekmek ve kraker satılıyor. Online sipariş imkânı da var.

#4 Ekşihane

Suadiye’deki Ekşihane’de 10’un üzerinde ekşi mayalı ekmek çeşidi, unsuz kekler, glutensiz kurabiyeler, galetalar ve rafine şekersiz tatlılar satışa sunuluyor. Sipariş için instagram hesaplarını inceleyebilirsiniz.

#5 Duende Maya Bakery

Feneryolu’ndaki Duende Maya Bakery’de ekşi mayalı ekmeklerin yanında tatlılar, kurabiye ve kekler bulmak mümkün. Online platformlar üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

#6 Zapata Bakery

Kadıköy’ün sevilen kahvaltı mekânlarından biri olan Zapata, kapanma dönemi ile ekmeklerini evlere de yollamaya başladı. Zapata’dan aynı zamanda siyez ekşi mayası ve tam buğday ekşi mayası ve kahvaltılık ürünler satın alabilirsiniz. Siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

#7 Naan Bakeshop

Moda Caddesi’nin en sevilen dükkânlarından biri olan Naan Bakeshop pazartesi -cumartesi 10:00 – 19:00 arasında açık.

#8 Kinoko Fırın

Kadıköy Haili Ethem Sokak’ta bulunan Kinoko Fırın salı, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri açık.

#9 Nona Bakery

Fenerbahçe’de ekşi mayalı ekmek, croissant ve tatlı üretimi yapan Nona Bakery gel al ve online platformlardan sipariş hizmeti sunuyor.

#10 700gr

Ekşi mayalı ekmekleri kadar ev yemekleri ve sandviçleri ile de bilinen 700gr her gün açık. Online platformlardan evlere servis hizmeti de veriyorlar.

#11 Dün Moda

Dün’ün leziz yemeklerine eşlik eden ekşi mayalı ekmekler artık ayrıca da satın alınabiliyor. Gel al ve paket servis seçenekleri mevcut.

#12 Rafine Espresso Bar

Rafine Espresso Bar’ın ekşi mayalı ekmekleri de dükkandan ve sipariş hattından satın alınabiliyor.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Gıda, Yeme İçme
Lakto-Fermente Havuç ve Pancar yapmaya hazır mısınız?

Fermantasyonun mutfağımıza kattığı en önemli avantajlardan biri, doğru uygulandığında sebzelerin ve meyvelerin tüketim ömürlerini uzatabilmesi. Hatta fermantasyon ve zaman o

Kapat