Kendi ürettiğiniz malzemelerle basit ve sağlıklı tatlılar yapın: Dolce Vegan raflarda

Kataloğunu severek takip ettiğimiz Kolektif Kitap yepyeni bir kitapla karşımızda: Dolce Vegan. Virginia Elena Patrone’nin Veganbul isimli blog’unda yayınladığı tariflerden uyarlanan kitapta yer alan yaklaşık 90 tatlı tarifi, “hayvansal ürün içermeyen sağlıklı malzemelerle ve sadece üç basit malzemeyle sonsuz sayıda lezzetler yaratabilen anneanne ve babaannelerimizin zamanından” esinleniyor.

‘Adil bir mutfak için tatlı bir başlangıç’ soganı ile öne çıkan kitapta Patrone aynı zamanda evlerde gıda üretiminin önemine de dikkat çekiyor: “Bu kitaptaki tarifler size basit, sağlıklı vegan tatlıları evde üreteceğiniz malzemelerle nasıl yapacağınız konusunda yol gösterecek. Bu tariflerle madalyonun en tatlı yüzüyle işe başlayabilir ve bunu tatlı devrimi olarak adlandırabiliriz.”

Virginia Elena Patrone beden sağlığıyla toplum sağlığı arasındaki ilişkiden hareket ederek okurları hem kendi malzemelerinin üreticileri olmaya hem de “iyi tüketimin politikasına” katılmaya davet ediyor. Bunu yaparken malzemelerimizi evde nasıl üretebileceğimize, besinlerin bedenimize faydalarına, tüketiciler olarak tercihlerimizin önemine odaklanıyor.

Dolce Vegan bugün raflardaki yerini aldı, kitapçılardan ya da online kitap satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Müzik, edebiyat, felsefe ve çevre konularında yazarlık ve editörlük yapıyor.

Bir cevap yazın

Daha fazla Gıda, Gıda Gündemi, Hayat, Sanat ve Tasarım, Tarifler, Vejetaryen ve Vegan, Yeme İçme
Çok çok uzak galaksilerden gezegenimiz Dünya’ya: İstilacı türlerin ve porg’ların tehditi

Çevresel tedbirlerin alınmaması ile insan faaliyetlerinin neden olduğu türlerdeki habitat değişimi ekosistemler için ciddi bir tehdittir.  Özellikle biyoçeşitlilikte azalmalara ve...

Kapat