Longoz Ormanları’nda yoga yapın

Çevreci ve doğa filozofu John Muir’in dediği gibi “Doğada yaptığın her yürüyüşte, aradığından çok daha fazlasını bulursun.”

Doğada, yürüyüş ve yoganın bedensel ve zihinsel sayısız faydası var. Günümüzde birçoğumuz bazen farkında olarak, bazen de farkında olmadan ‘normal’ olarak benimsediğimiz, kendimize ileri derece de zarar veren endişeli, stresli, ve belki de karanlık bir girdabın içine doğru gittiğimizi hissettiğimiz depresif günler yaşayabiliyoruz.

TIKLAYIN: Kamp yapmanın 8 harika faydası

Doğa yoga ve yürüyüşle hayatınızı daha mutlu ve sağlıklı yaşayabilirsiniz.
Muhteşem manzaralar, temiz hava, doğanın kokusu ve sesleri ile bir arada olmaya ek olarak:
Süper üçlünün bazı faydaları:

– Tüm vücudun enerjisi, dayanıklılığı artıyor, kaslar hem güçleniyor hem esneklik kazanıyor. Derin nefes ve temiz oksijene kavuşmak mutluluğu artırıyor.

– Kalp hastalıkları, kan basıncı, kolesterol risklerini azaltıyor.

– Daha rahat ve kesintisiz uyku seni bekliyor.

– Doğal Terapi: Depresyon, karanlık düşünceler, stres ve endişelerin azalıyor. Yerini sakinlik, dinginlik ve huzur alıyor.

– Araştırmalara göre hafızan kuvvetleniyor, yaratıcılığın, odaklı, keskin ve dikkatli düşünce kabiliyetin artıyor

– Binalardan, trafikten, günlük koşturmandan çıkıyorsun, ufkun büyüyor, alanın genişliyor.

– Duyuların kuvvetleniyor, zihinsel enerjin fazlalaşıyor ve yaşadığın an da olabiliyor, yaşadığını hissediyorsun.

Günlük hayatına döndüğünde daha verimli, mutlu ve sağlıklı yaşam için harika bir adım atıyorsun.
Beraber bu adımı atmak için:
Türkiye’nin en büyük Löngöz ormanlarının muhteşem atmosferinde yürüyüşler ve yoga sizi bekliyor. Daha önce yoga pratiğinizin olmaması hiç sorun değil. Başlangıç seviyesinde hem de doğanın içinde yogayla tanışma fırsatı bulacaksınız.

 

PROGRAM (12-13 Kasım)

1. Gün: İstanbul – İğneada

Sabah belirlenen yerlerde buluştuktan sonra Tekirdağ istikametine doğru TEM yoluna giriyoruz. Yolda bir tesiste mola verdikten sonra yaklaşık olarak 12.00 gibi otelimize varmış oluyoruz. Otelimize yerleştikten sonra öğle yemeği için belirlenen saatte lobide buluşuyoruz.  Yarım saatlik araç yolculuğu sonrası Longoz Ormanı keşfine başlıyoruz. Orman içinden yapacağımız yürüyüşümüz yaklaşık 8 km sürecek olup; Bulanık Dere ve Longozu, Hamam Gölü ve Longozu, Saka Gölü Sahili ve Longozu, Bulanık Meşe Ormanı göreceklerimiz arasında. Denize ulaştığımız yerde, 200 m2 alan içinde deniz, göl, orman, dere ve sahil bulunmakta. Burada matlarımızı yere sererek günün ilk yoga seansına başlıyoruz. Türkiye’nin herhangi bir yerinde bu manzarayı görmeniz imkansız. Böyle bir alanda yoga yapmanın gururunu yaşıyoruz.  Yaklaşık 3 saat sürecek yürüyüş ve 1 saat sürecek yoga sonrası otelimize geri dönüyoruz.

 

2. Gün: Erikli Gölü, Efendi Deresi ve İstanbul

Sabah erken hocamızın belirlediği saatte sahilde buluşarak yoga yapıyoruz. Sonrasında kahvaltımızı yapıyoruz. 09.00 gibi otelden ayrılarak 5 km’lik yürüyüş yapacağımız alanda; Gaydaroz Longozu, Korfa Kazalı Meşe Ormanı, Efendi Dere ve Longozu, Erikli Gölü göreceğimiz yerler arasında. Longoz ormanları yürümekle bitmez. Her hafta bir başka noktasını keşfediyoruz. Yürüyüşün sonuna doğru Erikli göleti kenarında yoga için en uygun olan bölgede matlarımızı yine yere seriyoruz. Yoga sonrası otele geri yürüyerek dönüyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek yürüyüşümüzün sonrasında öğle yemeğini deniz kenarında otel yanında BBQ olarak alıyoruz.  Sonrasında otelden çıkış yaparak İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. İstanbul’a varış saati 17.00 olarak öngörülmüştür.

Detali bilgiler ve katılım için buraya bakabilirsiniz.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Daha fazla Hayat, Spor
Çanakkale Belediyesi 1100 adet bisikleti halka ücretsiz dağıtacak

Bisiklet kullanımı için yeni projeler geliştiren Çanakklae Belediyesi akıllı bisiklet kiralama uygulamasında sonra şimdi 1100 adet bisikleti Çanakkale halkı ile...

Kapat