Moda endüstrisini değiştirmeye var mısın?

Connect One Threads moda endüstrisine yeni bir anlam kazandırıyor. Bu işi yapmaya da Türkiye’de yetiştirilen organik pamuktan üretilmiş tişörtlerini uluslararası tasarımcıların dokunuşuyla tamamlamak istiyor.

Bu akşam Çukurcuma, Closet Circuit – Dönme Dolap’ta lansmanı yapılacak yeni ‘moda’ Connect One Threads, tekstilin unutulan ve görmezden gelinen yanlarına bizi götürecek. Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu etkinlik, Connect One Threads’in tam da çıkış noktası olan üzerimizdeki kıyafetlerin insanlığın evrensel meselelerine bağlı olduğunu göstermek istiyor. Aynı zamanda bir ‘dünya vatandaşı’ olarak nasıl sürdürülebilir seçimler yapabileceğimizi ve yapma nedenlerimizi bizlere anlatmayı amaçlıyor. Yani kısacası moda anlayışını tekrar şekillendirmek üzere bir çok neden sunacak.

cot2

Endüstriyel pamuk, dünyanın bir başka yerinde kuraklık, toprak zehirlenmesine, çocuk işçiliğinin artmasına neden olurken, bizim seçimimiz olan dış görünüşün dünya ile kurduğu bağ ne yazık ki çok yıkıcı. Tasarımlarında da, birbirimize nasıl bağlı olduğumuzu anlatan Connect One, dünyanın farklı yerlerindeki tasarımcıların yorumlarıyla konseptini yansıtıyor.

Türkiye’deki Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) sertifikalı üreticilerle yola çıkan bu girişim umarız ki moda sektörüne farklı bir etki yaratabilir. Indiegogo’da başlatılan kampanyada, ilk tişört serilerini üretmek için 28 Haziran’a kadar 30,000$ değerinde destek bulmayı amaçlayan Connect One Threads için aynı zamanda kurucuları Jeremy Pingul’un doğup büyüdüğü Indianapolis’te de bir lansman düzenlenecek.

Yeşilist English’te Jeremy Pingul ile organik pamuk üzerine yaptığımız röportaja buradanulaşabilirsiniz. Kampanyayı desteklemek için burayı inceleyebilirsiniz.

Connect One Threads Hakkında
COT dünya çapındaki sanatçıları, tasarımcıları, organik pamuk üreticilerini ve çiftçileri etik ve modaya uygun kıyafetler yaratmak için biraraya getiren sosyal girişimdir.

BUNU DA OKU:  Organik olmazsa olmayanlar listesi
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Moda, Sanat ve Tasarım
‘İklim İçin’ Vivaldi çalıyoruz

11 Haziran Perşembe günü saat 20.00'de Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu'nda verilecek Piyano Resitali'nde Hande Akkan ve...

Kapat