Ofise kendi öğle yemeğinizi götürmek için 6 neden

Hem sağlıklı beslenmek hem de daha az atık üretmek istiyorsanız ofise evde hazırladığınız kendi öğle yemeğinizi götürerek bu amacınıza en azından bir öğünde ulaşabilirsiniz. Ofise kendi yemeğinizi götürmenin 5 yararını derledik.

#1 Ne yediğinizi bilirsiniz

Ofis kafeteryasında çıkan yemeklerde ya da dışarıdan söylediğiniz bir sandviçin içerisinde kullanılan malzemeleri ve ne kadar besin aldığınızı hesaplamak zordur. Oysa kendi hazırladığınız yemeğin içeriği hakkında bilgi sahibi olursunuz.

#2 Maddi olarak tasarruf edersiniz

Dışarıda yemektense kendi hazırladığınız yemeği tüketmek her zaman daha ucuzdur.

#3 Gıda atığınız azalır

İki akşam üst üste aynı yemeği yemek can sıkıcı olabilir. Akşamdan kalan yemeği ofise götürerek gün arasında tüketmek ise genelde daha cazip gelir.

#4 Ambalaj atığınız azalır

Hoşunuza giden bir sefer tası alarak kese kağıdı, alüminyum folyo, tek kullanımlık plastik tabak, çatal ve bıçaklar gibi ambalaj atıklarından kurtulmuş olursunuz.

#5 Zaman kazanırsınız

Ofisten çıkıp bir kafe ya da yemekhanede harcadığınız sürede masanızda kitap okuyabilir, yürüyüş, egzersiz ya da meditasyon yapabilirsiniz.

#6 Ofisinizde bir değişim başlatabilirsiniz

Ofise yemek getirme hareketini başlatarak birçok çalışanın da bu hareketin bir parçası olmasını ve ofis olarak atığınızı azaltmanızı sağlayabilirsiniz.

BUNU DA OKU:  3 adımda ofiste daha sağlıklı olun
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Gıda, Hayat, Ofis, Yeme İçme
Sabahları müthiş uyanmanızı sağlayacak 13 ipucu

Uyku iştahımızı ve enerji seviyemizi belirlemede o kadar güçlü bir rol oynuyor ki, beslenme stilimizden bile öncelikli olarak özen göstermemiz...

Kapat