Plastik kirliliğine alternatif çözüm: Makarna pipet

Plastik kirliliği gündeme oturmuş durumda. Gerek sağlığımıza verdiği zarar gerek çevreyi ciddi derecede tehdit etmesi yönünden plastik kirliliği özellikle çevreci bireyler ve toplumlar tarafından sık sık tartışılıyor. Hal böyleyken plastik yerine kullanılabilecek materyaller, yenilikçi ve yaratıcı çözümler de gün geçtikçe artıyor.

TIKLAYIN: Tek kullanımlık plastikleri hayatınızdan çıkaracak 10 öneri

İngiltere’nin Bristol şehrinde bir restoran plastik kullanımını azaltmak istemiş ve plastik pipetlerin yerine farklı alternatifler düşünmeye başlamış. Önce kağıt ve metal pipetleri deneyen restoran sahibi, maliyet ve kullanışsızlık gibi sebeplerden farklı bir yol aramış ve sonunda makarnadan pipetler kullanmaya karar vermiş. Evet yanlış okumadınız, makarnadan!

Şu ana kadar müşteriler makarna pipetlerle içecek içmekten oldukça memnun olduklarını ve tat konusunda bir değişiklik olmadığını belirtmişler. İngiltere’de her yıl 8 milyarın üzerinde plastik pipet kullanılıyor. Bu restoranınki gibi yaratıcı ve eğlenceli çözümler bu sayıyı çok daha aza indirebilir.

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Özge Bitik

Herkesin hayatta bir amacı olması gerektiğine ve kendi misyonunun mutluluğu, doğa sevgisini, ve de birazcık çılgın olmayı insalara yaymak olduğuna inananlardan. Doğa ve sürdürülebilir yaşam en büyük tutkularından. Bu yüzden sürdürülebilirlik iletişimi üzerine çalışıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Daha fazla Ekoloji, Geri Dönüşüm, Gıda, Hayat, Sanat ve Tasarım, Yeme İçme
Bitkisel bazlı beslenmenin sağlık için yararlarını gösteren 5 yeni araştırma

Son dönemde yapılan 5 araştırma, sağlıklı ve çoğunlukla bitkisel bazlı bir beslenmenin, kalp rahatsızlıkları, kronik hastalık ve diyabet riskini düşürdüğünü...

Kapat