Yeşilist bundan böyle siz okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak

Bugüne kadar arkamıza hiçbir kurumu almadan, bağımsız olarak yolumuza devam ettik. Hakkında etraflıca araştırma yapmadığımız, içimize sinmeyen hiçbir şeyi savunmadık. Yalnızca daha yeşil bir dünya ve daha iyi bir gelecek için bağımsız olarak çalıştık ve bu şekilde devam edeceğiz. Fakat, geldiğimiz noktada; gönülden, çok severek yaptığımız bu işi sarf ettiğimiz emek, zaman ve kaynaklar doğrultusunda sürdürebilmek için desteğe ihtiyacımız var.

2010 yılında Yeşilist’i kurduğumuzda Türkiye’nin sürdürülebilir, adil, organik ve doğa dostu üretim yapan işletmelerini tek bir platformda toplayıp, hem tüketicileri bu işletmelerle tanıştırmayı hem de onların daha yeşil bir yaşama geçiş yapmalarına önayak olmayı hedeflemiştik.

Ekoloji konusunda nitelikli güncel ve Türkçe kaynak bulmak, araştırmalarımız sırasında karşımıza çıkan en büyük engellerden biri oldu. Bu da bize ekoloji ve sürdürülebilirlik üzerine Türkçe ve Türkiye çıkışlı bir bilgi bankası yaratma konusunda ilham verdi. Böylelikle alanında uzman kişilerden oluşan bir yazar ekibini bir araya getirdik ve her gün daha da büyüyen Yeşilist arşivini oluşturmaya başladık.

Yeşilist’te bugüne kadar doğal yaşam, sağlıklı gıdaya erişim, etik değerlere, iklim değişikliğine ve hayatımızı etkileyen diğer birçok farklı konuda 3.000’in üzerinde makale yayınlandı. İlk günden beri adil, sağlıklı, sürdürülebilir bir dünyanın inşası için çalışanlara ulaşıp, onların okuyucularımızla ve daha geniş kitlelerce tanınmalarını, ortaya koydukları iyi işlerin kelebek etkisi yaratmasını sağladık.

Yedi yıl önce atıldığımız bu macerada, kendi kendimize, organik olarak büyüyerek yılda 2,5 milyonun üzerinde kullanıcıya internet sitemiz e-bültenimiz yoluyla ve yüz binlerce takipçiye sosyal medya üzerinden ulaşabildiğimiz bir noktaya geldik. Bunun yanında birçok şirkete ve okula çevre ile ilgili konularda eğitimler ve seminerler verdi.

Özellikle kentliler olarak; doğaya, canlıların yaşam hakkına ve sürdürülebilir yaşama yeterince önem verilen topraklarda yaşadığımızı söylemek oldukça zor. Şehir hayatı giderek betona boğulurken, hepimiz nefes almak için kendimize yeşil alan ve uğraşılar arıyoruz. Zehirli kimyasallar, tükenen doğal kaynaklar, iklim değişikliği ve hava kirliliği gibi birçok etken sağlığımızı ve dünya üzerindeki canlıların geleceğini ciddi şekilde tehdit ediyor.

BUNU DA OKU:  İlk yeşil kitap eki geliyor

Yeşilist ekibi olarak bizlerle benzer kaygıları paylaşan okuyucularımız için doğa ve sağlıklı yaşama dair araştırmalar yapıyor, bunları kolayca takip edilebilen nitelikli makalelere dönüştürüyoruz. Gündelik hayatta karşımıza çıkan sorunların çıkış noktalarını araştırıp size sunuyoruz. Kentli birey ve topluluklar kendi yaşamlarını nasıl iyileştirebilir sorusunu ciddiye alıp okuyucularımıza işlevsel önerilerde bulunuyoruz.

Yeşilist içerik üretiminin devam etmesi ve gelişmesi, okullarda gerçekleştirdiğimiz çevre eğitimlerinin yaygınlaşması için desteğini isteyeceğimiz en doğru mecranın siz okuyucularımız olduğuna inanıyoruz.

Gönülden, çok severek yaptığımız bu işi, sarfettiğimiz emek, zaman ve kaynaklar doğrultusunda sürdürebilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bütçenizin el verdiği, gönlünüzden geçen miktarı ve sizin için hazırladığımız ödülleri belirlenen kategoriler arasından seçebilirsiniz.

Kampanyamıza buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Nasıl destek olabilirsiniz?

1. Patreon sayfasının sağ üst kısmındaki ‘Become a patron’ kutusuna tıklayın.


2. Yapacağınız bağış miktarını ve ödüllerinizi seçin ve bağışlamak istediğiniz aylık miktarı girdikten sonra ‘Continue’ butonuna basarak devam edin.


3. Sayfaya facebook hesabınızla giriş yapın ya da üye olun. Daha önceden Patreon üyeliğiniz varsa ‘Log in’e basarak giriş yapabilirsiniz.

4. ‘Pay with credit card’ butonuna tıklayın.

5. Kredi kartı bilgilerinizi ve telefon numaranızı girin ve ‘Pledge’ butonuna tıklayın.

 

Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Bir cevap yazın

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Çocuk ve Bebek, Ekoloji, Gıda, Hayat, Kendin yap, Kent, Mercek
Şeker endüstrisi sukrozun sağlığa etkilerini 50 yıl boyunca gizli tuttu

Ortaya çıkan belgeler, gizli tutulan sonuçlar ile şeker ve kalp hastalıkları arasındaki bağın ortaya çıkmasının engellendiğini gösteriyor.

Kapat