Ağustos ayında soframızda neler olmalı?

Yılın sebze ve meyveler açısından en zengin ve en renkli dönemindeyiz. Dengeli ve mevsiminde beslenmeyi alışkanlık haline getirenler ve getirmeye çalışanlar için ağustos ayı meyve ve sebzelerini listeledik. Bu dönem aynı zamanda kış için hazırlık yapmanın da tam zamanı. Salça ve domates sosu hazırlamak, sebze ve meyveleri kurutmak ve konserve yapmak kışın da bu şahane meyve ve sebzeleri tüketmenizi sağlayacaktır. 

TIKLAYIN: Konserve yapmanın altı püf noktası

Ağustos ayında tüketilecek meyveler:
Yaz aylarının en sevilen ikilisi kavun ve karpuz; şeftali, kayısı ve nektarin; kırmızı erik ile mürdüm eriği; armut, vişne üzüm ve incir bu ay tüketilecek meyveler.

Ağustos ayında tüketilmesi gereken sebzeler:
Fiyatı düşen domates hem bol bol tüketilmeli hem de kış için domates sosu, salça, tarhana yapılarak bir kenara ayrılmalı. Salçalık kırmızı biberin de tam zamanı. Bunların yanında salatalık, taze fasülye, kabak, bamya, sivri ve dolmalık biber, patlıcan, süt biber ve iç baklanın da tam zamanı.

BUNU DA OKU:  Mevsiminde sağlıklı beslenme listesi
Yeşilist bundan böyle okuyucularının desteğiyle ayakta kalacak.
Siz de Yeşilist’i beğeniyorsanız bize Patreon’dan destek olun.
Yeşilist Patreon Destek Ol


Deniz Aytekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okudu. Çevre, edebiyat ve felsefe alanlarında yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor.

Yorumlar kapatıldı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement
Daha fazla Beslenme, Çocuk ve Bebek, Doğal Kaynaklar, Ekoloji, Gıda, Gıda Gündemi, Yeme İçme
Plastiklerde bulunan kimyasallar insan ve hayvanlarda penisin şeklini bozuyor, boyunu kısaltıyor

Melbourne Üniversitesi'nde görevli Doç. Dr. Andrew Pask ve Dr. Mark Green yaptığı araştırmalarda plastiğin erkek cinsel organı penisin boyunu küçülttüğünü

Kapat