Ağustos ayında soframızda neler olmalı?

Yılın sebze ve meyveler açısından en zengin ve en renkli dönemindeyiz. Dengeli ve mevsiminde beslenmeyi alışkanlık haline getirenler ve getirmeye çalışanlar için ağustos ayı meyve ve sebzelerini listeledik. Bu dönem aynı zamanda kış için hazırlık yapmanın da tam zamanı. Salça ve domates sosu hazırlamak, sebze ve meyveleri kurutmak ve konserve yapmak kışın da bu şahane meyve ve sebzeleri tüketmenizi sağlayacaktır. 

TIKLAYIN: Konserve yapmanın altı püf noktası

Ağustos ayında tüketilecek meyveler:
Yaz aylarının en sevilen ikilisi kavun ve karpuz; şeftali, kayısı ve nektarin; kırmızı erik ile mürdüm eriği; armut, vişne üzüm ve incir bu ay tüketilecek meyveler.

Ağustos ayında tüketilmesi gereken sebzeler:
Fiyatı düşen domates hem bol bol tüketilmeli hem de kış için domates sosu, salça, tarhana yapılarak bir kenara ayrılmalı. Salçalık kırmızı biberin de tam zamanı. Bunların yanında salatalık, taze fasülye, kabak, bamya, sivri ve dolmalık biber, patlıcan, süt biber ve iç baklanın da tam zamanı.

Önceki yazıyı okuyun:
Plastiklerde bulunan kimyasallar insan ve hayvanlarda penisin şeklini bozuyor, boyunu kısaltıyor

Melbourne Üniversitesi'nde görevli Doç. Dr. Andrew Pask ve Dr. Mark Green yaptığı araştırmalarda plastiğin erkek cinsel organı penisin boyunu küçülttüğünü...

Kapat