“Atsız olmaz!” eylemi yapan faytonculara sosyal medyadan tepki: “Olmuş işte!”

Hayvanseverlerin Adalar’daki atlara kötü muamele ve işkencenin sona ermesi, faytonların yasaklanması ve yerine elektrikli araçların konması konusundaki eylem, talep ve mücadeleleri yıllardır devam ediyor.

TIKLAYIN: 9 soruda fayton nedir ve neden #FaytonaHayır

Şubat ayında Adalar Kaymakamlığı’na bağlı Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu’nun yayınladığı tebligatla Adalar’da motorlu araca geçilmesi Büyükada’da sadece lunapark bölgesinde turistik amaçlı sınırlı sayıda fayton bulunması kararı alınmış, karar kısmen de olsa uygulamaya geçmeye başlamıştı.

Fayton atlarının ölümü ve kötü şartlarda kullanımı ile ilgili sürekli olarak eylemler yapan ve Adalar’da at kullanımının tamamen kaldırılmasını talep eden hayvanseverlere bir yanıt da fayton sahiplerinden geldi. Pazar günü Büyükada meydanda toplanıp  atlarını faytonlardan ayıran ve kendilerini faytona koşan faytoncular  “Adalar faytonsuz, faytonlar atsız olmaz” dediler.

Faytoncuların bu eylemi sosyal medyada büyük tepki gördü. HDP’nin Hatay Milletvekili Adayı Barış Atay’ın da aralarında bulunduğu kullanıcılar atlara kötü muamele ve işkencenin son bulması yönündeki taleplerini yinelediler.

Önceki yazıyı okuyun:
Fazla tuz, bağırsaklardaki iyi bakterileri yok ediyor

Yapılan yeni bir araştırma tuz oranı yüksek bir beslenme biçiminin bağırsaklardaki bazı iyi bakterilerin yok olmasına neden olduğunu, fazla tuz...

Kapat