Boğaziçi Sürdürülebilirlik Festivali Başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi (BOUN) ve Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜ-SKTÜM) ev sahipliğini yaptığı ve Yeşilist’in de üyesi olduğu UNSDSN Youth Turkey organizatörlüğünde 20 Mayıs Pazar Günü ‘’Boğaziçi Sürdürülebilirlik Festivali’’ düzenlenecek.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde yer alacak etkinlik, tamamen ücretsiz. Festival süresince katılımcılar çalıştaylar aracılığıyla sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri hakkında bilinçlendirecek, Türkiye’de ve küresel sistemde için adımlar atabilmesi için gerekli ortamın özellikleri hakkında bilgi alacak.

TIKLAYIN: Hedef Belli! Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefler

Festival programı ise şu şekilde:

Çalıştaylar aracılığıyla ortaya çıkacak, ülkemizde ve eğitim kurumlarında sürdürülebilirliği ve çevreciliği artırmak için fikirler oluşturulacak ve bu projelerin uygulanması için bir iletişim ağı kurularak diğer eğitim kurumlarında ‘’Sürdürülebilirlik Kulüpleri’’ oluşturulması da hedefleniyor.

Etkinlik tüm gün boyunca ücretsiz ama  burayı tıklayarak kayıt olmanız gerekmekte.

Önceki yazıyı okuyun:
Mutlaka tanışmanız gereken yedi bitkisel protein kaynağı

Daha çok vegan ve vejetaryen beslenenlerin aşina olduğu bu bitkisel proteinleri denediğinize pişman olmayacaksınız. Protein denince akla ilk et, balık...

Kapat